Indeksy dla studentów Uniwersytetu III wieku

Inauguracja roku akademickiego 2015/2016 w Uniwersytecie Trzeciego Wieku w Alwerni

W dniu 2 marca 2015 r. w murach urzędu w Alwerni zabrzmiało Gaudeamus igitur inaugurując rok akademicki 2015/2016 na Uniwersytecie Trzeciego Wieku w Alwerni, który powstał z inicjatywy Stowarzyszenia Alwernia Plus.

Trzydziestu dwóch studentów otrzymało indeksy i rozpoczęło studia. Wykład inauguracyjny pt. „Historia Uniwersytetów Trzeciego Wieku” wygłosił o. dr Bartłomiej Mazurkiewicz.   Wykład śpiewany i grany pt. „Głowa pełna słońca, czyli o czym marzył Yves Montand”, poprowadziła Pani Halina Jarczyk – Kierownik Muzyczny Teatru im. Słowackiego w Krakowie, której towarzyszył Pan Tadeusz Zięba – aktor i reżyser związany również z Teatrem im Słowackiego w Krakowie.

Na uroczystości gościli: Pani Poseł Elżbieta Achinger, Pan Senator Andrzej Pająk, Burmistrz Gminy Alwernia Pan Tomasz Siemek, Przewodniczący Rady Miejskiej Pan Tomasz Tomaszewski, Gwardian Klasztoru oo. Bernardynów o. Bolesław Opaliński,  Komendant Policji w Alwerni – Pan Piotr Czerwonka, Pani dr Joanna Małocha – pracownik naukowy Uniwersytetu Papieskiego Jana Pawła II w Krakowie. Starostę reprezentował Pan Marek Skowronek – Dyrektor Samorządowego Ośrodka Kultury.

Prezes Stowarzyszenia Alwernia Plus Beata Nadzieja-Szpila przedstawiła Radę Programową Uniwersytetu, którą tworzą: Burmistrz Pan Tomasz Siemek, Pani Halina Jarczyk - Kierownik Muzyczny Teatru im. Słowackiego w Krakowie, Pani Elżbieta Jarczyk – Dyrektor MGBP w Alwerni, Pan prof. Zygmunt Kowalski - Dziekan Politechniki Krakowskiej, o. dr Bartłomiej Mazurkiewicz, ks. kanonik Kazimierz Piwowarczyk, Pan Marek Skowronek.

Stowarzyszenie Alwernia Plus zaprasza osoby, które chcą jeszcze zapisać się na studia, w dniu 09 marca 2015 r. od 17.00 – 19.00 do siedziby Samorządowego Ośrodka Kultury w Alwerni, Rynek 3.