Tytuł Przyjazna Gmina 2014 dla Gminy Alwernia

Gmina Alwernia otrzymała prestiżową nagrodę Przyjazna Gmina 2014

Gmina Alwernia otrzymała prestiżową nagrodę Przyjazna Gmina 2014, statuetkę odebrał Burmistrz Jan Rychlik

Program "Przyjazna Gmina" ma na celu wyłonienie najlepszych Gmin w Polsce oraz wskazanie kierunków rozwoju w polskim samorządzie lokalnym, a także promocję Gminy przyjaznej inwestorom, mieszkańcom i turystom.

Wybrane kryteria podlegające ocenie: Gminne i prywatne tereny inwestycyjne, inwestycje własne gminy (w tym proekologiczne), planowanie rozwoju gminy, projekty przedsięwzięć, promocja inwestycyjna i gospodarcza, skuteczność działań promocyjnych, walory przyrodnicze, geograficzne, tradycje gospodarcze, kapitał ludzki, struktury gospodarcze, organizacje przedsiębiorców, fundacje, stowarzyszenia i inicjatywy obywatelskie, instytucje kultury i edukacji, zagospodarowanie budżetu, dostosowanie instytucji do potrzeb osób niepełnosprawnych, nagrody i wyróżnienia.

Uroczystość wręczenia statuetki Przyjazna Gmina 2014 odbyła się podczas Ogólnopolskiego Forum Społeczno-Gospodarczego w dniu 6 czerwca 2014 w Urzędzie Miasta Krakowa. Celem Konferencji była wymiana doświadczeń oraz nawiązanie wzajemnych relacji, integracja różnych środowisk biznesowych, a także prezentacja dobrych i skutecznych rozwiązań stosowanych przez poszczególne organizacje w różnych obszarach swojej działalności. Podejmowane były dyskusje w dwóch zakresach tematycznych: CSR w Polsce. Dobre praktyki przedsiębiorstw oraz Spółdzielczość jako forma zarządzania przedsiębiorstwem.

Burmistrz Jan Rychlik odbiera nagrodę Statuetka Przyjazna Gmina