Jubileusz 50 lat małżeństwa

W dniu 29 maja 2014 r. odbyła się uroczystość 50-lecia pożycia małżeńskiego par z terenu gminy Alwernia.

Na zaproszenie Burmistrza Gminy Alwernia Jana Rychlika w dniu 29 maja 2014 r. przybyli Dostojni Jubilaci na uroczystość 50-lecia pożycia małżeńskiego par z terenu gminy Alwernia. Wśród zaproszonych był również vicewojewoda Małopolski Andrzej Harężlak, gwardian Klasztoru O.O. Bernardynów w Alwernia o. Bolesław Opaliński, przewodniczący Rady Miejskiej w Alwerni Marek Skowronek.

Pełna dostojeństwa i wzruszeń uroczystość rozpoczęła się mszą świętą w klasztorze o.o. Bernardynów, którą odprawił gwardian o. Bolesław Opaliński. Następnie wszyscy zaproszeni Goście przeszli do Sali Ochotniczej Straży Pożarnej. Zanim wicewojewoda Małopolski udekorował medalami Złotych Jubilatów, kierownik USC Beata Nadzieja-Szpila odczytała list gratulacyjny dla Jubilatów od Marszałka Województwa Małopolskiego Marka Sowy, następnie do szanownych Gości przemówił wicewojewoda Andrzej Harężlak, Burmistrz Gminy Alwernia Jan Rychlik i przewodniczący Rady Miejskiej w Alwerni Marek Skowronek.

Aktu dekoracji dokonał Wicewojewoda Małopolski - Pan Andrzej Harężlak. Burmistrz Gminy Alwernia wręczył Jubilatom listy gratulacyjne oraz upominki, a Przewodniczący – wiązanki kwiatów.

Teatr Ludowy Tradycja przygotował część artystyczną uroczystości. Goście wraz z zespołem śpiewali znane i lubiane piosenki.”

Jubilacia

Od lewej siedzą:
Barbara Noworyta, Maria Szmaciarz, Helena Sikora, Antonina Chachuła, Janina Warzecha, Helena Kramarczyk, Zofia Kosek, Irena Mostowik, Józefa Koczwara,

II rząd stoją od lewej:
Franciszek Noworyta, Albin Szmaciarz, Marian Sikora, Józef Chachuła, Wacław Warzecha, Lucjan Mostowik, Alojzy Koczwara

III rząd od lewej:
Przewodniczący Rady Miejskiej Alwerni Marek Skowronek, burmistrz Gminy Alwernia Jan Rychlik, kierownik Urzędu Stanu Cywilnego w Alwerni Beata Nadzieja-Szpila, vice-wojewoda Małopolski Andrzej Harężlak, gwardian Klasztoru o.o. Bernardynów w Alwerni o. Bolesław Opaliński.

Jubilaci

Od lewej siedzą:
Józefa Szala, Stanisława Chlebowska, Irena Gaudyn, Kazimiera Pierzynka, Leokadia Domagała, Maria Ciombor, Genowefa Kulka, Stanisława Górecka.

II rząd stoją od lewej:
Stanisław Szala, Józef Gaudyn, Józef Pierzynka, Jan Domagała, Stefan Ciombor, Józef Kulka, Józef Górecki.

Jubilaci

Zdjęcie 1448:
Od lewej siedzą:
Zofia Mazgaj, Maria Sądecka, Stanisława Berny, Irena Grabowska, Janina Matura, Krystyna Woszczyna, Stanisława Talowska.

II rząd stoją od lewej:
Franciszek Mazgaj, Józef Sądecki, Andrzej Berny, Franciszek Grabowski, Antoni Matura, Jan Woszczyna, Marian Talowski.

III rząd od lewej:
przewodniczący Rady Miejskiej Alwerni Marek Skowronek, burmistrz Gminy Alwernia Jan Rychlik, kierownik Urzędu Stanu Cywilnego w Alwerni Beata Nadzieja-Szpila, vice-wojewoda Małopolski Andrzej Harężlak, gwardian Klasztoru o.o. Bernardynów w Alwerni o. Bolesław Opaliński.