„NO PROMIL – NO PROBLEM”

„NO PROMIL – NO PROBLEM”

Dodano:

W Alwerni odbył się Happening pod hasłem „NO PROMIL – NO PROBLEM”

W dniu 12 września 2014 roku w Alwerni odbył się Happening pod hasłem „NO PROMIL – NO PROBLEM”

Celem akcji było podjęcie działań zmierzających do ograniczenia liczby kierowców, którzy decydują się na jazdę będąc pod wpływem alkoholu oraz uświadomienie wynikających z tego zagrożeń.

Dzieci docierały z tym przesłaniem do swoich rodziców i uczestników ruchu drogowego.

W czasie przemarszu z  Rynku w Alwerni   na osiedle wręczano kierowcom materiały promujące trzeźwość i głośno mówiono o właściwych postawach promując przeciwdziałanie przyzwolenia na jazdę samochodem pod wpływem alkoholu.

Zbierane były deklaracje od dorosłych, że nie będą kierować pod wpływem alkoholu oraz jako pasażerowie będą zapobiegać i powstrzymywać nietrzeźwych przed siadaniem za kierownicą.

Akcja zakończyła się spotkaniem  w Urzędzie Miejskim w Alwerni, gdzie uczniowie uczestniczyli w  pokazie  udzielania pierwszej pomocy zaprezentowanym przez Druhów OSP Grojec, wysłuchali prelekcji na temat zagrożeń i bezpieczeństwa oraz odpowiadali na pytania konkursowe.

Happening w naszej Gminie to już „tradycja”. W 2012 roku zorganizowany był  pod hasłem:  „Piłeś, nie jedź„ a w roku 2013 „Trzeźwa rodzina to szczęśliwa rodzina”.

Dziękujemy wszystkim dorosłym oraz uczniom i przedszkolakom za czynne  włączenie się do akcji.

Wróć

Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Więcej...