100.Rocznica Urodzin Z. Gęsikowskiego

W Alwerni uczczono pamięć zasłużonego Alwernianina Zbigniewa Gęsikowskiego z okazji setnej rocznicy Jego urodzin.

Major Zbigniew Konrad Gęsikowski  był farmaceutą, inżynierem, chemikiem, oficerem pożarnictwa, prezesem i naczelnikiem OSP w Alwerni, wielkim społecznikiem i założycielem Muzeum Pożarnictwa w Alwerni.

Uroczysta Msza Święta z okazji 100. Rocznicy Jego urodzin odbyła się w niedzielę 10 lutego w Klasztorze OO. Bernardynów w Alwerni.

Uczestniczyli w niej Małopolski Komendant Wojewódzki Państwowej Straży Pożarnej w Krakowie, nadbryg. Pan Stanisław Nowak, Zastępca Komendanta Powiatowego Państwowej Straży Pożarnej w Chrzanowie st. kpt. Pan Andrzej Dudziak, Burmistrz Gminy Alwernia Pani Beata Nadzieja-Szpila, Przewodniczący Rady Miejskiej w Alwerni Pan Henryk Kędziora, Prezesi Ochotniczych Straży Pożarnych z Gminy Alwernia wraz z pocztami sztandarowymi, poczty sztandarowe szkół z Gminy Alwernia.

Dziękujemy pocztom sztandarowym i wszystkim uczestnikom za udział w uroczystości.

Zdjęcia Krystian Łuszczek