Nagrody dla najlepszych uczniów

Na zakończenie roku szkolnego odbyło się uroczyste wręczenie stypendiów oraz nagród Burmistrza Gminy Alwernia dla najzdolniejszych uczniów oraz sportowców z Gminy Alwernia

W dniu 22 czerwca 2018 r. w Urzędzie Miejskim w Alwerni, Burmistrz Gminy Alwernia Tomasz Siemek wręczył dla uczniów stypendia za szczególne osiągnięcia w nauce i w sporcie w roku szkolnym 2017/2018, a także dla sportowców nagrody oraz stypendia sportowe za wybitne osiągnięcia sportowe.

15 uczniów szkół podstawowych oraz 16 uczniów klas gimnazjalnych otrzymało Stypendium Burmistrza Gminy Alwernia za szczególne osiągnięcia naukowe i naukowo-sportowe w roku szkolnym 2017/2018.

Dla 6 sportowców przyznano Nagrody Burmistrza Gminy Alwernia za wybitne osiągnięcia sportowe w 2017 roku, a dla 6 kolejnych sportowców Burmistrz Gminy Alwernia przyznał na okres od maja 2018 roku do grudnia 2018 roku Stypendium Sportowe za wybitne osiągnięcia sportowe w 2017 roku.

Wręczono również dyplomy oraz nagrody dla 4 uczniów ze Szkoły Podstawowej w Alwerni oraz w Brodłach, którzy zdobyli 1 miejsce w eliminacjach gminnych Turnieju Wiedzy Pożarniczej i tym samym awansowali do eliminacji powiatowych.

Wszystkim stypendystom oraz nagrodzonym serdecznie gratulujemy, życzymy dalszych sukcesów oraz udanych i bezpiecznych wakacji.