I Etap Małopolskiego Wyścigu Górskiego

I Etap Małopolskiego Wyścigu Górskiego

Dodano:

W piątek 8 czerwca na trasie Trzebinia-Alwernia odbędzie się I etap Małopolskiego Wyścigu Górskiego.

Kibice będą mogli dopingować 256 kolarzy z 25 drużyn ścigających się na dystansie 133 kilometrów. Emocji zatem nie braknie.

To już 56. edycja tego międzynarodowego wyścigu, który w tym roku zapowiada się wyjątkowo. To z uwagi na zróżnicowane profile tras na wszystkich trzech etapach. Wydarzenie organizowane jest w 100-lecie odzyskania przez Polskę niepodległości, dlatego program zawodów uwzględnia także ten aspekt.

Dla zwycięstwa w wyścigu może mieć znaczenie dyspozycja na pierwszym etapie. Zyskanie przewagi nad rywalami to komfort przed ściganiem się w kolejnych dniach. Który z kolarzy błyśnie formą i stanie na najwyższym miejscu podium po pierwszym etapie?

Wyścig rozpocznie się o 12.00 na Rynku w Trzebini. Później kolarze przejadą przez Olkusz, ponownie Trzebinię, Wolę Filipowską, Rynek w Alwerni, Tenczynek, by rywalizację zakończyć na Rynku w Alwerni. Finisz spodziewany jest na godzinę 15.15.

Przez ponad trzy godziny mieszkańcy miast i miasteczek będą mogli dopingować sportowców.

Program Wyścigu w pdf

Patronat honorowy nad Małopolskim Wyścigiem Górskim objął marszałek województwa, Jacek Krupa. Organizatorem Małopolskiego Wyścigu Górskiego jest Małopolski Związek Kolarski. Gmina Alwernia jest współorganizatorem I etapu.

Wszystkie informacje o wyścigu można znaleźć na oficjalnej stronie wydarzenia: www.mwg.info.pl.

Wróć

Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Więcej...