3. edycja Budżetu Obywatelskiego!

Rozpoczyna się realizacja 3. Edycji Budżetu Obywatelskiego.
W 2018 r.
do dyspozycji mieszkańców Zarząd Województwa Małopolskiego przeznaczył 8 000 000 zł

W kwietniu i maju w każdym subregionie odbywać się będą warsztaty informacyjno-edukacyjne. Warsztaty to dobra okazja, aby porozmawiać z ekspertami i dowiedzieć się jak poprawnie zgłosić zadanie, by bez problemu przeszło niezbędne weryfikacje i trafiło na listę projektów poddanych pod głosowanie.

Mieszkańcy Małopolski mogą zgłaszać zadania od 7 maja do 6 czerwca 2018 r. Pracownicy Urzędu będą analizować i oceniać zadania pod kątem oceny formalnej i możliwości ich realizacji. Listę zadań dopuszczonych do głosowania poznamy najpóźniej 31 sierpnia br.

Na zadania, które przeszły weryfikację Małopolanie będą mogli głosować od 10 września do 5 października. Wyniki głosowania, a co za tym idzie zadania, które zostaną zrealizowane w ramach 3. edycji Budżetu Obywatelskiego Województwa Małopolskiego poznamy do 30 listopada 2018 r.

Warsztaty informacyjno-edukacyjne dla mieszkańców
Powiatu Chrzanowskiego odbędą się:

16 kwietnia 2018 roku o godz. 17.00
w Powiatowym Centrum Kształcenia Ustawicznnego
w Chrzanowie, ul Focha 3

Więcej informacji o 3. edycji Budżetu Obywatelskiego link

Harmonogram 3. edycji Budżetu Obywatelskiego

Nazwa działania

Termin realizacji działania

Warsztaty informacyjno-edukacyjne dla mieszkańców w subregionach

16 kwietnia – 25 maja 2018 r.

Zgłaszanie zadań przez mieszkańców Województwa Małopolskiego

7 maja – 6 czerwca 2018 r.

Udostępnienie wykazu zgłoszonych zadań

do 22 czerwca 2018 r.

Udostępnienie listy zadań dopuszczonych do głosowania i listy zadań odrzuconych (wraz z uzasadnieniem)

do 31 sierpnia 2018 r

Rozpoczęcie akcji informacyjnej (promującej dane zadanie) przez autorów zadań

od 31 sierpnia 2018 r.

Głosowanie mieszkańców Województwa Małopolskiego

10 września – 5 października 2018 r.

Ogłoszenie wyników głosowania mieszkańców Województwa Małopolskiego

do 30 listopada 2018 r.