Dzień Pieczonego Ziemniaka i Eko-piknik

27 września, zgodnie z tradycją Szkoły Podstawowej w Brodłach, na powitanie jesieni świętowano Dzień Pieczonego Ziemniaka.

Dzień Pieczonego Ziemniaka połączono z Eko-Piknikiem, zorganizowanym we współpracy nauczycieli i członków Stowarzyszenia Pro Bono.

Z projektu dotowanego przez Gminę Alwernia, została utworzona przy szkolnym placu zabaw ZIELONA KURTYNA, która jest żywym płotem z roślin. Do tego celu wybrano KATALPY, rośliny nie tylko piękne, zwłaszcza wiosną, ale również słynące ze swoich nadzwyczajnych właściwości pochłaniania zanieczyszczeń.

W uroczystym sadzeniu tych drzew wzięli udział: Burmistrz Gminy Alwernia Tomasz Siemek,  przedstawiciele Rady Rodziców, sponsorzy, przedstawicieli OSP Brodła oraz sołtys wsi Brodła - Kazimierz Kowalik. Każdy z nich posadził jedno drzewko. Ponadto swoje drzewa posadzili również przedstawiciele przedszkola, klas I-III, klas IV-VI, klasy 7 SP oraz II-III GIM i grona pedagogicznego.

Następnie miały miejsce zawody sportowe na sali gimnastycznej dla klas starszych oraz warsztaty plastyczne "z ziemniakiem w tle" dla klas I-III.

Informacje i zdjęcia Szkoła Podstawowa w Brodłach