Ruszył nabór w konkursie "Małopolski Lider Przedsiębiorczości Społecznej 2019 r."

Ruszył nabór w konkursie "Małopolski Lider Przedsiębiorczości Społecznej 2019 r."

Dodano:

 

To już IX edycja tego cyklicznego wydarzenia. Celem Konkursu jest promocja działalności przedsiębiorstw społecznych, w tym organizacji pozarządowych – pokazanie najlepszych dobrych praktyk, zaprezentowanie podmiotów, które łączą działalność gospodarczą z ważną misją społeczną.

Konkurs jak co roku organizowany jest w kilku kategoriach. Wybierany zostaje Małopolski Lider Przedsiębiorczości Społecznej – czyli przedsiębiorstwo, które działa w Małopolsce już ponad 2 lata, ale nagrodę otrzymuje także Debiut Roku (czyli podmiot, który działa min. 1 rok). W tych dwóch kategoriach brane są pod uwagę nie tylko twarde wyniki z działalności gospodarczej, ale przede wszystkim działania społeczne – aktywizujące pracowników i podopiecznych, działalność na rzecz społeczności lokalnych np. świadczenie ważnych usług dla mieszkańców czy rozwoju lokalnego.

Oprócz kategorii głównej, konkurs nagradza również najlepsze samorządy i firmy komercyjne, które współpracują z podmiotami ekonomii społecznej.  Ponadto, w tegorocznej edycji pojawia się nowa kategoria, adresowana do klubów i centrów integracji społecznej oraz warsztatów terapii zajęciowej i zakładów aktywności zawodowej. Samorządy mogą zgłaszać działające na swoim terenie podmioty reintegracyjne, rekomendując prowadzone przez nie działania aktywizujące.

W ramach Konkursu przewidziano nagrody w każdej kategorii. Są to przede wszystkim nagrody finansowe bądź rzeczowe, a także prawo do posługiwania się uzyskanym tytułem. Zgłoszenia do 16 września!

Wróć

Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Więcej...