Boisko w Regulicach wypięknieje

 Boisko w Regulicach wypięknieje

Boisko piłkarskie w Regulicach, znane w całym Powiecie Chrzanowskim z najlepiej utrzymanej murawy, wkrótce poprawi także swoją bazę i zaplecze. Już teraz wymieniona została część ławeczek dla kibiców. Stare, odrapane „boksy” dla rezerwowych piłkarzy zastąpiły nowe, estetyczne, wygodne i zadaszone siedziska. W trakcie jest budowa ogrodzenia. Jeszcze w tym roku Gmina Alwernia zakupi kolejną część foteli na widowni.

– Najbardziej cieszymy się jednak, że już w przyszłym roku zniknie ten stary, odrapany blaszak, który pełni funkcję szatni i zastąpi go funkcjonalny budynek z sanitariatami, prysznicami i zapleczem z prawdziwego zdarzenia – podkreśla Maciej Matusik, trener SPRiN Regulice. Dodaje, że aktualnie z obiektu sportowego korzysta około 60 piłkarzy z Regulic oraz sąsiedniego Nieporazu. Rozgrywane są tutaj także mecze międzyszkolne oraz zawody lekkoatletyczne.

– Boisko jest wielką dumą nie tylko Regulic, ale całej gminy – podkreśla Dawid Knapik, radny Rady Miejskiej w Alwerni. Zależy mu, by piłkarze trenowali w godnych warunkach, dlatego z niecierpliwością czeka na wymianę blaszanych szatni na nowe pomieszczenia. Murawa jest regularnie koszona (2 razy w tygodniu), odpowiednio drenowana oraz nawożona.

– Bardzo wielka zasługa Prezesa Klubu, Pana Wojciecha Małodobrego, który jest także główny sponsorem jeśli chodzi o remonty i inwestycje na terenie obiektu – podkreśla Beata Nadzieja-Szpila, Burmistrz Gminy Alwernia. Cieszy ją, że gmina posiada tak reprezentacyjny obiekt sportowy. – Oprócz nowego budynku z zapleczem dla piłkarzy oraz ławeczkami na widowni, chciałbym, by w bliskim sąsiedztwie boiska powstał park dla młodzieży na wzór skateparku – zdradza Pani Burmistrz.

Więcej zdjęć na FB Gminy Alwernia.

Pozostałe