Alwernia rozpoczęła współpracę z ukraińską gminą Hoszcza na Rówieńszczyźnie

Na zaproszenie nowym przyjaciół delegacja z Alwerni, z burmistrz Beatą Nadzieją-Szpilą na czele gościła w regionie Równe od 22 do 25 sierpnia. Wizyta zbiegła się z 30 rocznicą Niepodległości Ukrainy. W tym samym czasie w uroczystościach u wschodnich sąsiadów gościł Prezydent RP Andrzej Duda.

– Mimo wielu bolesnych spraw, niełatwej historii, łączy nas wiele. Najważniejsze jest wzajemne zrozumienie i przebaczenie – podkreśla Burmistrz Beata Nadzieja-Szpila dodając, że bez niepodległej Ukrainy nie ma niepodległej Polski .

– Ta współpraca jest bardzo ważna dla naszych samorządów i przedsiębiorców – zaznacza Pani Burmistrz. Podczas trzydniowego pobytu okazało się, że mamy podobne problemy.

– Mieliśmy okazję podzielić się doświadczeniami – zaznacza szefowa alwernijskiej gminy. Teraz czeka na rewizytę gości z Ukrainy.Delegację z gminy Alwernia reprezentowali: Beata Nadzieja-Szpila – Burmistrz, Katarzyna Knapik, Sekretarz Gminy Alwernia, Dorota Pałka – Skarbnik Gminy Alwernia praz Dawid Knapik – radny Rady Gmina Alwernia oraz przedsiębiorca.