Dziękujemy za Waszą hojność i szlachetne serca!

– Mieszkańcy gminy Alwernia (i nie tylko), jak zwykle nie zawiedli i pokazali, że los potrzebujących nie jest im obojętny – cieszy się Burmistrz Gminy Alwernia, Beata Nadzieja-Szpila, pomysłodawczyni wydarzenia, które odbywa się regularnie od 2019 roku. Sobotnia akcja krwiodawstwa pod hasłem „Krew nadzieją na życie” odbyła się w Urzędzie Miejskim w Alwerni pod patronatem Radia Kraków.

Jednym z naszych lokalnych bohaterów, który od samego początku regularnie oddaje swój życiodajny płyn jest Pan Adam Stefański. Tym razem także pokazał swe wielkie serce.

Od lat regularnie oddaje krew także Pan Przemysław Dudek. Jako sołtys Grojca i czynny strażak OSP bez wahania niesie pomoc innym. W sobotę oddał 450 ml krwi.

Pan Filip Szostak z OSP Alwernia dziś po raz pierwszy oddał krew. – Od dawna chciałem to zrobić, ale zwykle coś krzyżowało mi plany. Nareszcie dziś udało się dołączyć do tego szlachetnego grona i jestem bardzo zadowolony – wyznaje Pan Filip.

Pan Daniel Wyka przyjechał na naszą akcję aż z Krakowa. Oddaje krew już od 11 lat. Nie dość, że pomaga innym, to przy okazji dba także o własne zdrowie. – Na bieżąco mam wykonywane badania – uśmiecha się Pan Daniel.Burmistrz Gminy Alwernia, Beata Nadzieja-Szpil dziękuje wszystkim darczyńcom za udział w wydarzeniu.

Pozostałe