Gminny Festiwal Bożonarodzeniowy 2018

W niedzielę 28 stycznia odbył się finał VIII edycji Gminnego Festiwalu Bożonarodzeniowego.

W przesłuchaniach konkursowych wzięło udział 7 grup z terenu gminy Alwernia. Łącznie na scenie zaprezentowało się 160 dzieci.

Podczas Koncertu Laureatów zaprezentowały się grupy z Przedszkola Samorządowego w Regulicach oraz Szkół Podstawowych w Porębie Żegoty i w Brodłach.

Wystąpili również grupa baletowa ze studia ruchu SK-ART, organizującego zajęcia baletowe w Samorządowym Ośrodku Kultury oraz młode talenty z dziecięcej Grupy Artystycznej GAMA śpiewającej przy Stowarzyszeniu Młoda Alwernia.

Burmistrz Gminy Alwernia - Tomasz Siemek oraz Przewodniczący Rady Miejskiej w Alwerni - Tomasz Tomaszewski wręczali laureatom nagrody

Nagrody przyznało Jury w składzie:

• Aleksandra Klawa - inspicjent w Krakowskim Teatrze Scena STU
  • Anna Rajca – Zastępca Burmistrza Gminy Alwernia
  • Rafał Kossakowski - Producent muzyczny, kompozytor, realizator dźwięku oraz nauczyciel muzyki

w kategorii Przedszkola:

• I MIEJSCE ze szczególnym wyróżnieniem „choreografii” - PS w Regulicach
  • II MIEJSCE - PS w Alwerni
  • III Miejsce - PS w Kwaczale

w kategorii Szkoły Podstawowe:

• I MIEJSCE ze szczególnym wyróżnieniem oprawy muzycznej - SP w Porębie Żegoty
  • II MIEJSCE - SP w Kwaczale