Pozyskanie środków na usuwanie azbestu

Gmina Alwernia pozyskała 138 901 zł na usuwanie azbestu w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Małopolskiego na lata 2014-2020

Zadanie polegało będzie na odbiorze, transporcie i utylizacji 480 ton wyrobów zawierających azbest, pochodzących z 165 obiektów mieszkalnych. O potrzebie zwiększenia środków na taką pomoc, świadczy fakt, że z odbioru eternitu zawierającego azbest, z każdym rokiem korzysta coraz więcej mieszkańców.

Ponadto przeprowadzone zostaną szkolenia oraz akcje informacyjno-edukacyjne, których celem będzie rozpowszechnienie wśród mieszkańców informacji o skutkach dla zdrowia i środowiska powodowanych przez azbest oraz wyroby i odpady zawierające azbest.