Alwernia nagrodzona za wkład w turystykę rowerową

Podczas Małopolska Tour w Oświęcimiu podsumowano sezon rowerowy w Małopolsce. Nie zabrakło wyróżnień Marszałka za wkład w rozwój turystyki rowerowej w województwie – w gronie nagrodzonych jest Alwernia.

Nagroda za wkład i promocję turystyki dla Gminy Alwernia

Małopolska Tour w Oświęcimiu odbyła się w ramach kampanii społeczno-promocyjnej Województwa Małopolskiego „Małopolska na rowery”, która rozpoczęła się w Alwerni 13 sierpnia Rajdem Rowerowym dla wszystkich amatorów dwóch kółek.

Rajd w Alwerni 13 sierpnia 2017 roku

Dla zapewnienia mieszkańcom ciekawego spędzania wolnego czasu, z inicjatywy Burmistrza Gminy Tomasza Siemka, zorganizowano wiele cyklicznych już imprez rowerowych, w trakcie których wszyscy – od najmłodszych do najstarszych - mogli aktywnie i radośnie spędzać wolny czas na świeżym powietrzu. Są to Rodzinne Rajdy Rowerowe, prowadzone od 2015 roku, które gromadzą rokrocznie blisko 300 cyklistów.

Rodzinny Rajd Rowerowy w Alwerni 7 sierpnia 2016 roku

Swoje miejsce w Alwerni ma również Małopolski Wyścig Górski, który odbył się tu w 2015, 2016 i 2017 roku - jedna z ważniejszych imprez kolarskich o zasięgu międzynarodowym, dzięki której Alwernia jest promowana w Polsce i za jej granicami.

Małopolski Wyścig Górski Alwernia 9 czerwca 2017 roku

10 września na zakończenie kampanii „Małopolska na rowery”, miało miejsce wielkie rowerowe święto w Oświęcimiu, na które przygotowano wiele atrakcji, m.in. zawody sportowe, zabawy dla najmłodszych, pokazy i piknik rowerowy.

Małopolska Tour w Oświęcimiu 10 września 2017 roku

Małopolska Tour w Oświęcimiu był także świetną okazją do podsumowania sezonu rowerowego. Nie zabrakło więc wyróżnień za wkład w rozwój turystyki rowerowej w województwie – nagrodzono samorządy, stowarzyszenia oraz osoby fizyczne. W tym gronie znalazły się: Alwernia, Łapsze Niżne, gmina Oświęcim, miasto Oświęcim, Tarnów, Trzebinia, Małopolski Związek Kolarski, Stowarzyszenie Przyjaciół Ziemi Tomickiej, Stowarzyszenie Travelling Inspiration, Marcin Hyła, Tadeusz Kopta i Maciej Zimowski.

Burmistrz Tomasz Siemek odbiera nagrodę wręczaną przez Marszałka Jacka Krupę

FOTORELACJA (link do strony www.malopolska.pl)