Podziękowanie Burmistrza Gminy Alwernia

Podziękowania dla wszystkich, którzy wzięli udział

w Akcji pomocy poszkodowanym w nawałnicy

pod hasłem „JEDNOCZMY SIĘ W POTRZEBIE!”

Decyzja o zorganizowaniu pomocy podjęta została po tym jak w dniu 30 maja 2017 roku, nad Gminą Alwernia przeszła nawałnica powodując niewyobrażalne szkody w infrastrukturze komunalnej i gospodarstwach oraz przedsiębiorstwach jej mieszkańców.

Poprosiliśmy Państwa o pomoc poszkodowanym w nawałnicy i osoby potrzebujące otrzymały wsparcie.
Dlatego serdecznie dziękuję wszystkim za działania i nieocenioną pomoc.

Burmistrz Gminy Alwernia Tomasz Siemek

Jednocześnie informuję, że większość szkód została już usunięta w celu zapewnienia mieszkańcom bezpieczeństwa.
71 rodzin, których budynki mieszkalne zostały zniszczone w nawałnicy, uzyskało pomoc finansową na ogólną kwotę ponad 100 000 zł. Nadal trwają działania inwestycyjne związane z poprawą infrastruktury drogowej w naszej Gminie, zniszczonej podczas nawałnicy.