II Gminne Dyktando Alwernia 2017

W sobotę 13 maja 2017 r w Alwerni 45 uczestników dyktanda stanęło w szranki o tytuł Mistrza Ortografii Gminy Alwernia 2017.

Honorowy patronat objął Burmistrz Gminy Alwernia Tomasz Siemek, a organizatorami byli: Miejsko-Gminna Biblioteka Publiczna w Alwerni i Stowarzyszenie Alwernia Plus.

Inspiracją do powstania tekstu dyktanda były wakacje, książka oraz przypadający w tym roku  jubileusz 70-lecia założenia Biblioteki w  Alwerni. Tekst dyktanda napisała wieloletnia polonistka Krystyna Ryba.

Czas oczekiwania na wyniki dyktanda wypełniły warsztaty papiernicze, poprowadzone przez firmę Kalander z Gliwic. Była to świetna lekcja historii papiernictwa połączona z dobrą zabawą,  w trakcie której wszyscy uczestniczyli w powstawaniu i dekoracji papieru.

Prace oceniało Jury w składzie: przew. Krystyna Ryba, Bronisława Wójcik, Zofia Grondalczyk, Renata Kosowska, Monika Pycińska, Aldona Folga Taborska, Jolanta Ruszała, Jadwiga Jarząbek, Anna Kulawik.

Po dokładnym sprawdzeniu prac Jury wyłoniło zwycięzców:

KATEGORIA:  I Dorośli

• I miejsce: tytuł Mistrza Ortografii Gminy Alwernia 2017 – Katarzyna Kloska
  • II miejsce: tytuł I Wicemistrza Ortografii Gminy Alwernia 2017 – Anna Stańczyk
  • III miejsce: tytuł II Wicemistrza Ortografii Gminy Alwernia 2017 – Elżbieta Pikulska

KATEGORIA:  II Młodzież (12-16 lat)

• I miejsce: tytuł Mistrza Ortografii Gminy Alwernia 2017 – Małgorzata Bartosik
  • II miejsce: tytuł I Wicemistrza Ortografii Gminy Alwernia 2017 – Emilia Ślusarczyk
  • III miejsce: tytuł II Wicemistrza Ortografii Gminy Alwernia 2017 – Marcelina Goździewicz

WYRÓŻNIENIA

• Anna Chrząszcz
  • Paulina Ryś
  • Dawid Duda
  • Wiktoria Sęk
  • Renata Widyma

Zwycięzcy otrzymali nagrody w postaci bonów prezentowych  w wysokości 300 zł. /I nagroda/, 200 zł. /II nagroda/, 100 zł. /III nagroda/, osoby wyróżnione nagrodzono książkami.

Nagrody ufundowali: Burmistrz Gminy Alwernia, MGBP w Alwerni, Stowarzyszenie Alwernia Plus.

Dziękujemy wszystkim biorącym udział w Dyktandzie 2017, Jury oraz autorce tekstu p. Krystynie Rybie.

II Gminne Dyktando Alwernia 2017 odbyło się w ramach projektu KSIĄŻKA DOBRA NA WSZYSTKO! dofinansowanego ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego z programu „Partnerstwo dla książki” oraz przez Gminę  Alwernia. Parterami MGBP w Alwerni w realizacji projektu są: Stowarzyszenie Młoda Alwernia, Stowarzyszenie Alwernia Plus, Stowarzyszenie „Seniorzy Alwerni”, Stowarzyszenie na Rzecz Poręby Żegoty.

Informacje i zdjęcia Miejsko Gminna Biblioteka Publiczna w Alwerni