Książka dobra na wszystko!

Miejsko Gminna Biblioteka Publiczna wraz z partnerami zorganizują ponad 20 literackich wydarzeń, adresowanych do dzieci, młodzieży i osób dorosłych.

Miejsko-Gminna Biblioteka Publiczna w Alwerni wspólnie ze Stowarzyszeniem Młoda Alwernia, Stowarzyszeniem Alwernia Plus, Seniorzy Alwerni oraz Stowarzyszeniem na rzecz Poręby Żegoty rozpoczyna realizację projektu KSIĄŻKA DOBRA NA WSZYSTKO!

Projekt otrzymał dofinansowanie w wysokości 24 tys. zł z Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego w ramach programu Partnerstwo dla książki. Gmina Alwernia dofinansuje go kwotą 6 tys. zł.

W ramach projektu zostanie zorganizowanych ponad 20 literackich wydarzeń, adresowanych do dzieci, młodzieży i osób dorosłych.

W blokach tematycznych odbędą się m.in warsztaty, spotkania autorskie, poszukiwanie książek w lesie tzw. książkobranie (rodzaj gry miejskiej), II edycja Gminnego Dyktanda, wykłady, konkursy, lekcje biblioteczne, wystawy itp.

Zwieńczeniem cyklu spotkań będzie Święto Miejsko-Gminnej Biblioteki Publicznej obchodzącej w 2017 roku jubileusz 70. lat powstania.

Projekt, który będzie realizowany przez cały 2017 rok, zakłada współpracę pomiędzy wieloma instytucjami, organizacjami i osobami prywatnymi, w tym wolontariuszami. Celem jego jest również podkreślenie znaczenia biblioteki publicznej jako instytucji zaangażowanej w życie społeczne oraz kulturalne mieszkańców gminy.

W najbliższych dniach odbędą się we wszystkich bibliotekach warsztaty edukacyjne Czerpanie papieru przeprowadzone przez Firmę Kalander. Dzieci poznają historię papiernictwa w formie zabawy.

W marcu odbędą się również spotkania autorskie z Krzysztofem Petkiem autorem  książek dla młodzieży.

O kolejnych działaniach będziemy informować na stronach internetowych www. mgbp.alwernia.pl oraz www. smalw.pl.