Międzynarodowa współpraca

Gościmy w Gminie Alwernia uczniów z miasta partnerskiego Évron Mayenne.

Młodzi Francuzi odbędą 4 tygodniowe praktyki zawodowe w "Alwernia" S.A. oraz w Zakładzie Usług Komunalnych w Alwerni.

Na zdjęciu Praktykanci i opiekun z Evron z Dyrektorem Alwernia S.A. Mirosławem Olechem i Burmistrzem Tomaszem Siemkiem

Praktyki są zorganizowane w ramach wieloletniej współpracy partnerskiej Alwerni z francuską Gminą Evron.

Po przybyciu do Alwerni delegacja zwiedziła Klasztor OO. Bernardynów, Muzeum Pożarnictwa oraz Samorządowy Osrodek Kultury. Odwiedziła również Rynek w Krakowie.

Zwiedzane miejsca zrobiły bardzo duże wrażenie na naszych gościach.

Odbyło się również spotkanie z Prezesem spółki Smart Nanotechnologies Sp. z o.o. Panem Marianem Ćwiertniakiem, który oprowadzał po swojej firmie.